Czy kantory internetowe są bezpieczne? Jak to sprawdzić?

kantory internetowe wymiana walut

Wymiana walut od zawsze kojarzyła się nam z koniecznością udania się do banku, lub kantoru stacjonarnego. Jednak rozwój technologii i wzrost możliwości spowodował, że dzisiaj wymiana walut może zachodzić bezgotówkowo, za pomocą kantoru internetowego. Rozwiązanie to przynosi wiele, wymiernych korzyści, jednak pojawia się pytanie o bezpieczeństwo naszej gotówki. Zatem, czy kantory online są bezpieczne? Jak sprawdzić, czy tak jest?

Wiarygodność kantoru internetowego

Wiarygodność to podstawowy aspekt, którym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniego kantoru. Wbrew pozorom, nie każdy kantor internetowy jest wiarygodny, dlatego warto to sprawdzić.

Zrobisz to, wnikliwie sprawdzając wszystkie dane wybranej firmy oferującej usługi wymiany walut. Zwróć uwagę na elementy takie, jak NIP, KRS, czy REGON, ponieważ są to podstawowe numery identyfikacyjne każdego przedsiębiorstwa. Firmę, która się nimi identyfikuje, sprawdzisz pod adresem http://www.krs-online.com.pl/. Wpisz tam pozyskany numer i poznaj zawarte informacje.

Bezpieczeństwo transakcji

Każda wymiana walut wiąże się z przepływem gotówki. W przypadku wyboru kantoru internetowego pojawia się pytanie związane z bezpieczeństwem transakcji. W tym miejscu pragniemy uspokoić, ponieważ znaczna większość najpopularniejszych kantorów elektronicznych posiada stosowne zabezpieczenie transakcji.

Ponadto przepływ gotówki najczęściej odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych agregatorów płatności, które są nie tylko bezpieczne, ale również niezwykle szybko działają. Dzięki temu walutę wymienisz w zaledwie kilka minut. Jeżeli masz w tej kwestii wątpliwości, dokładnie sprawdź stronę internetową kantoru, lub skontaktuj się z biurem obsługi klienta.

Nadzór państwowy

Każda firma związana z sektorem finansowym powinna być kontrolowana przez KNF. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług warto sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest. Stosowne informacje pozyskasz pod adresem http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp. Wpisz dokładną nazwę firmy w wyszukiwarce, a następnie przeanalizuj otrzymane wyniki.

Internetowej wymiany walut nie należy się obawiać. Mimo iż nadal jest to rozwiązanie stosunkowo mało znane, warto z niego skorzystać, ponieważ jest bardzo bezpieczne i znacznie szybsze w porównaniu do tradycyjnego sposobu wymiany gotówki.

Wybieraj sprawdzone kantory – sprawdź nasz ranking kantorów internetowych, które są sprawdzone przez tysiące ludzi.

 

 

4 uwagi do wpisu “Czy kantory internetowe są bezpieczne? Jak to sprawdzić?

  1. Moim zdaniem są bezpieczne, ale trzeba bardzo uważnie i umiejętnie wszystko czytać.
    Jeżeli zapoznamy się z daną ofertą od a do z,to na pewno nie wpadniemy w tarapaty. Jest wiele komentarzy i recenzji różnych kantorów internetowych w sieci, więc można na spokojnie wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

  2. Muszą być bezpieczne, inaczej ludzie by nie wymieniali walut przez kontory internetowe.
    Ale zgadzam się przedmówczynią, że trzeba wszystko robić w głową i przede wszystkim wybierać najpopularniejsze kantory, które gwarantują 100% bezpieczeństwa.

  3. Prosto można sprawdzić, czy kantor, który wybraliśmy jest wiarygodny. Możemy np. sprawdzić go w rejestrze działalności kantorowej albo czy jest objęty nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego…

  4. Ja zawsze wszytko sprawdzam po kilka razy, bo już zrobiłam za dużo wtop. Co do kantorów internetowych, to mogę od siebie polecić Amronet.pl – bezpieczny w 100% kurs walut uczciwy i cieszy się dobrą opinią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *