CZY KANTORY INTERNETOWE SĄ BEZPIECZNE? JAK TO SPRAWDZIĆ?

Najlepszy kantor w rankingu:

Zalety Amronet:
  • Szeroki zakres oferowanych usług
  • Szereg certyfikatów
  • Atrakcyjne oferty
  • Niewielki spread
  • Brak dodatkowych opłat
OGÓLNA OCENA: 5,00

Wymiana walut od zawsze kojarzyła się nam z koniecznością udania się do banku, lub kantoru stacjonarnego. Jednak rozwój technologii i wzrost możliwości spowodował, że dzisiaj wymiana walut może zachodzić bezgotówkowo, za pomocą kantoru internetowego. Rozwiązanie to przynosi wiele, wymiernych korzyści, jednak pojawia się pytanie o bezpieczeństwo naszej gotówki. Zatem, czy kantory online są bezpieczne? Jak sprawdzić, czy tak jest?

Wiarygodność kantoru internetowego

Wiarygodność to podstawowy aspekt, którym powinieneś kierować się przy wyborze odpowiedniego kantoru. Wbrew pozorom, nie każdy kantor internetowy jest wiarygodny, dlatego warto to sprawdzić.

Zrobisz to, wnikliwie sprawdzając wszystkie dane wybranej firmy oferującej usługi wymiany walut. Zwróć uwagę na elementy takie, jak NIP, KRS, czy REGON, ponieważ są to podstawowe numery identyfikacyjne każdego przedsiębiorstwa. Firmę, która się nimi identyfikuje, sprawdzisz pod adresem http://www.krs-online.com.pl/. Wpisz tam pozyskany numer i poznaj zawarte informacje.

Bezpieczeństwo transakcji

Każda wymiana walut wiąże się z przepływem gotówki. W przypadku wyboru kantoru internetowego pojawia się pytanie związane z bezpieczeństwem transakcji. W tym miejscu pragniemy uspokoić, ponieważ znaczna większość najpopularniejszych kantorów elektronicznych posiada stosowne zabezpieczenie transakcji.

Ponadto przepływ gotówki najczęściej odbywa się za pośrednictwem zewnętrznych agregatorów płatności, które są nie tylko bezpieczne, ale również niezwykle szybko działają. Dzięki temu walutę wymienisz w zaledwie kilka minut. Jeżeli masz w tej kwestii wątpliwości, dokładnie sprawdź stronę internetową kantoru, lub skontaktuj się z biurem obsługi klienta.

Nadzór państwowy

Każda firma związana z sektorem finansowym powinna być kontrolowana przez KNF. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług warto sprawdzić, czy tak rzeczywiście jest. Stosowne informacje pozyskasz pod adresem http://www.knf.gov.pl/szukaj_podmioty.jsp. Wpisz dokładną nazwę firmy w wyszukiwarce, a następnie przeanalizuj otrzymane wyniki.

Internetowej wymiany walut nie należy się obawiać. Mimo iż nadal jest to rozwiązanie stosunkowo mało znane, warto z niego skorzystać, ponieważ jest bardzo bezpieczne i znacznie szybsze w porównaniu do tradycyjnego sposobu wymiany gotówki.

Wybieraj sprawdzone kantory – sprawdź nasz ranking kantorów internetowych, które są sprawdzone przez tysiące ludzi.

Przewiń do góry